Kevättervehdys!

Kesätuulet puhaltavat ja kutsuvat mukaan liikkumaan Siuron Tuiskun iloiseen seuraan. Kiitos, kun olet mukana mahdollistamassa liikunnan riemun alueellamme!

Seuramme sääntömääräinen vuosikokous järjestetään Siuron Myllypirtillä lauantaina 25.5.2019 klo 17. Kokouksen jälkeen jatkamme yhteistä iltaa saunomisen ja pienen iltapalan muodossa. Tervetuloa kaikki uudet ja vanhat jäsenet!

Yhdessä MLL Siuro-Linnavuoren paikallisyhdistyksen kanssa järjestetään Lasten Kevätriehan lauantaina 18.5.2019 klo 11-13 Linnavuoren koulun kentällä. Ohjelmassa mm. hauskoja kisailuja buffetti. Tervetuloa osallistumaan ja kannustamaan!

Kevätriehan yhteydessä avataan ilmoittautumisen huippusuosittuun lasten rantauimakouluun. Uimakouluryhmät pienten lasten alkeisista isompien jatkoryhmiin kokoontuvat Linnavuoren uimarannalla heinäkuussa 8.7. - 19.7. klo 17.00 – 19.00. Hinta 40 e/10 krt. Ohjaajina toimivat koulutetut uimaopettajat Laura Rantavuori ja Tiina Hyvärinen. Video viime kesän uimakoulusta on katsottavissa osoitteessa www.siuro.info/galleria/siuro-info-kanava.

Viime kesänä seuramme yhdessä Stonewashed Trainingin kanssa toteuttama bootcamp tuotti yli 800 euron hyväntekeväisyyspotin, joilla hankittiin liikuntavälineitä Siuron koululaisille. Kiitos kaikille hikeään hyvän vuoksi vuodattaneille!

Tämän kesän bootcamp kooontuu Siuron kentällä maanantaisin 13.5. alkaen klo 19.00 - 20.00 ja jatkuu juhannukseen asti. Kertamaksu 5 e krt. Ohjaajana toimii tuttuun tapaan Anna Kosonen (Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., p. 050 526 1308). Tervetuloa kokeilemaan monipuolista fysiikkatreeniä naiset ja miehet!

 

Tervetuloa mukaan toimintaan!

t. Siuron Tuiskun johtokunta + ohjaajat

 

Kotisivut: www.siuro.info/SiuronTuisku          Facebook: Siuron Tuisku

Puheenjohtaja: Tiina Hyvärinen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., 0415054524

Johtokunnan yhteinen sähköpostiosoite: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.