Siuro 26.10.2010


Vanhempainliitto ja lehti Vanhempien Sanomat

Siuron koulun vanhempainyhdistys kuuluu valtakunnalliseen Vanhempainliittoon, jonka esitteen lapsenne on juuri tuonut kotiin. Vanhempainliitto (www.vanhempainliitto.fi) julkaisee lehteä nimeltä Vanhempien sanomat ja se ilmestyy kahdesti vuodessa. Nyt emme saaneet elokuun numeroa enää teille, koska se oli jo loppunut, mutta tilaamme seuraavaa tammikuun 2011 numeroa vinon pinon teille jaettavaksi. Voitte kuitenkin lukea e-lehden liiton sivuilla kohdassa Aineistopankki, minkä linkin löydätte pääsivun oikeasta yläkulmasta.

Mukavaa syksyä ja tervetuloa yhdistyksen väkeä moikkaamaan koulun discoon nyt perjantaina 29.10. vaikka lapsia tuodessanne. Puffetista aikuisempaan makuun löytyy esim. kahvia ja suklaata.

Syysterveisin,

Siuron koulun vanhempainyhdistys

PS. Pian perustamme postilaatikon yhdistyksemme toimintaa tukemaan, seuraathan verkkosivuja. Postia meille voit laittaa kaikista asioista joilla voimme koululaisiamme ja koko Siuron koulua tukea.